Пошуковці перепоховають останки 18-ти бійців Червоної Армії

8006ba1ab506c6d76ea310afdcb53574
Очевидці давно минулих боїв згадують, як до пораненого солдату підбігла медсестра з бійцем. Тільки почали перев’язку – як всіх трьох накрило снарядом.

Ще минулого року представники організації «Пошук-Дніпро» виконали величезну роботу, займаючись пошуком останків бійців, які загинули під час Другої світової війни. Пошукові заходи проходили в селі Андріївка Широківського району Дніпропетровської області, де проходила друга лінія наступу Червоної Армії.

За словами старшого пошукової групи Анатолія Золоторьова, польовим роботам передувало вивчення архівних матеріалів. – Ми аналізували архіви ЦАМО, розмовляли з місцевими жителями. Почали опрацьовувати поле в селі Андріївка і виявили окоп з останками п’яти бійців Червоної Армії. В окопі лежав кулемет Дегтярьова з диском. А вже трохи пізніше місцевий житель розповів нам, що у дворі одного будинку колись було поховання наших бійців. Ця інформація підтвердилася – ми знайшли там останки трьох людей. Зі слів одного дідуся, який був очевидцем тих подій, у часи боїв тут поранило одного солдата. Каже, що той кричав не своїм голосом. До нього побігла медсестра і боєць. Почали перев’язувати хлопця. І раптом всіх трьох накрило снарядом. Не вижили. Так і поховали на цьому ж місці під грушею, – розповідає Анатолій Золоторев.

За його словами, знахідки на цьому не закінчилися: пошуковцям вдалося знайти в околицях цього ж села і останки німецьких солдатів. При одному з них був іменний жетон.

– На початку вересня нам подзвонив сільський голова Свинаренко Вадим Іванович і розповів, що при установці огорожі навколо Андріївської церкви були знайдені кістки, схожі на людські. Група виїхала на місце і в ході робот знайшла останки трьох бійців Червоної Армії. Під час війни в школі поруч з церквою знаходився госпіталь, а в самій церкві була операційна. На останках двох бійців були накладені хірургічні шини. Так само в полях недалеко села Андріївка (Забережжя) в одиночних осередках і окопах знайдені семеро бійців Червоної Армії і шестеро солдатів вермахту. У Широківський відділ культури ми подали всі документи по ексгумаційних робіт у червні 2015 року. Отримано дозвільні документи на перепоховання. Плануємо, що воно пройде 19 червня 2015 в селі Андріївка, – резюмував Анатолій Золоторев.

Доречи, учасники «Пошук-Дніпро» сьогодні займаються пошуком не тільки бійців, які склали свої голови на полях боїв десятки років тому. Багато з пошуковців є членами місії «Чорний Тюльпан» і працюють в зоні АТО. Суть місії – пошук і евакуація українських військових, загиблих під час збройного конфлікту на Донбасі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s