Волонтери знайшли в зоні АТО братську могилу

09
У похованні знаходилися тіла чотирьох українських військовослужбовців. Прізвища деяких з високим ступенем ймовірності вдасться встановити.

Протягом останніх декількох днів волонтери-пошуковці місії «Евакуація-200» («Чорний Тюльпан») встигли обстежити місця боїв в Луганській області. В ході пошукових робіт вони вивезли тіла дев’ятьох військовослужбовців.

Волонтер місії «Чорний Тюльпан» Сергій Білокінь, який безпосередньо брав участь в ексгумації тіл військових, розповів подробиці цієї операції.

– Ми працювали в районі міста Щастя. Виявити бійців допомогли ветерани афганської війни. Вони нам показали місце, де стояв хрест і табличка: «Тут поховані чотири українських солдата». Кажуть, що хлопці загинули в 2014-му році. Коли ми їх відкопували, спека була нестерпна. Важко передати словами, як працювати в таких умовах. Та ще й яма, де знаходилися тіла, була викопана екскаватором – чотири метри в довжину, півтора – в ширину і два метри – в глибину. А у нас три лопати … Цілий день витратили на відкопування, вибилися з сил. Справа йшла до вечора, треба було повертатися на базу. На наступний день через бюрократичну тяганину на місце виїхати не змогли. Загалом, два дні прочекали. Потім все ж отримали «добро». Дістали хлопців. Ще одного знайшли в одиночній могилі, – каже Сергій Білокінь.

Він зазначив, що при бійцях були особисті речі: натільні хрестики, годинники, ланцюжки. А ось документів, на жаль, не виявилося. За його словами, роботи на братській могилі викликали резонанс: сюди приїхали представники різних структур, в тому числі ОБСЄ. Були журналісти та телебачення.

Сергій Білокінь повідомив, що на наступний день волонтери «Чорного Тюльпана» вивезли з різних моргів Луганській області тіла ще чотирьох українських військових. – В цілому дев’ять військових за пару днів, усіх передали органам судово-медичної експертизи на українській території, – резюмував він.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s