Ярослав Жилкін на Шустер LIVE: в пошуку зниклих безвісти – бардак!

12d636922a74ea5b81d0d0a1dd93e703
Глава правління ВГО «Союз« Народна Пам’ять» вважає, що необхідно створити спеціальний центр, який координуватиме як пошукові роботи, так і вирішувати питання обміну військовополоненими.

Про це заявив Ярослав Жилкін у програмі «Шустер LIVE», говорячи про проблеми пошуку зниклих безвісти військових. Пошуковець, який бере участь в місії «Евакуація-200» («Чорний Тюльпан»), зазначив що досі держава не виділяє кошти на пошуки тих, хто пропав безвісти в зоні АТО.

– Тут сказали, що треба активувати роботу з пошуку безвісти зниклих. Але для початку треба хоча б відповідну програму прийняти, виділити на це якісь гроші. Уже пішов дев’ятий місяць відтоді, як ми працюємо в АТО. Весь цей час ми працюємо за свої гроші, за рахунок тих людей, небайдужих людей, які нам допомагають. Це не правильно. Ми вже писали листи, але ця проблема не вирішена. У нас навіть немає єдиного координаційного центру, який би займався і звільненням полонених, і організацією пошукових робіт. Кожен орган спихає з себе відповідальність. Це бардак! – Зазначив Ярослав Жилкін.

За його словами, пошук військових ускладнюється і тим, що компетентні органи дуже часто просто ігнорують ту цінну інформацію, яку їм передають родичі зниклих бійців.

– Дуже часто нам надходять дзвінки від матерів і дружин, які проводять власні розслідування – шукають зниклих безвісти. Вони зізваниваются, виходять на представників «тієї» сторони. Правдами чи не правдами якось намагаються знайти людину, навіть добувають роздруківки, за якими можна дізнатися, коли і де людина востаннє була у мережі мобільного оператора. І от коли вони з тобою починають спілкуватися, «вивалюють» отриману інформацію, ти розумієш: ніхто відомостями, які вони здобули, не цікавиться. Те ж СБУ, яке керує антитерористичною операцією. Де-юре вони є головними в організації пошуку і звільнення полонених. Але по факту нічого не робиться в цьому плані. Зазначу: обов’язково повинен бути створений міжвідомчий центр при певному державному органі. Наприклад, при Міністерстві оборони. Цей центр і повинен займатися і координувати роботу з пошуку безвісти зниклих. Це системна проблема, яка назріла давно. Але досі вона не вирішена, – резюмував він.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s