Учасники АТО – пошуковці вимагають у Президента покарати чиновника

4cf0cae1e1042ab29e217555f7ab9a39
Про це йдеться у відкритому листі Голови об’єднання пошуковців України «Союзу «Народна пам’ять», керівника місії «Чорний Тюльпан» Ярослава Жилкіна до Президента України Петра Порошенка щодо протизаконної й дестабілізуючої діяльності Голови Ковельської районної ради Верчука І.В.

Як зазначено у листі «починаючи від 3 вересня 2014 року й до цього часу – вже понад 270 днів – волонтери ВГО «Союз «Народна Пам’ять» в складі операції «Евакуація 200» (Гуманітарна місія «Чорний Тюльпан»), що проводиться під керівництвом відділу Цивільно-військового співробітництва Міністерства оборони України шукають, ексгумують та вивозять тіла загиблих українських військовослужбовців. Нами обстежено понад 50 населених пунктів та агломерацій АТО. Серед них – Савур-Могила, Іловайський котел, Донецький аеропорт, Дебальцеве та інші. Вивезено та повернуто рідним 553 тіла загиблих солдат.

Нажаль, зараз, тривожні вісті часто звучать не лише з фронту АТО, але й з глибокого українського тилу. Складається чітке враження, що «п’ята колона» української державності не покладаючи рук працює в Україні, намагаючись розхитати соціальну та політичну стабільність, спровокувати громадянські конфлікти між українцями.

Так, Голова Ковельської районної ради Верчук І.В. перешкоджає законній діяльності пошукового загону «Відродження» (керівником і членами якого є бійці АТО, учасники бойових дій на Донбасі), нацьковує на нього правоохоронні органи, принижує ветеранів Другої світової війни, провокуючи громадянське протистояння.

Пошуковий загін «Відродження», що співпрацює з ДП «Волинські старожитності» державного підприємства «Науково-дослідний центр „Охоронна археологічна служба України“» Інституту археології НАН України, очолюється із нині воюючим в зоні АТО підполковником Вадимом Дорофеєнком. 60% членів загону  – учасники АТО. Лише за останні кілька років загоном виявлені та дослідженні десятки невпорядкованих та невідомих могил, перепоховані останки понад 200 радянських солдат і офіцерів, що загинули під час «Битви за Ковель» в 1944 році. 13 солдат вдалося ідентифікували й повернути пам’ять про них в родини, адже, до цього часу, усі вони рахувалися в архівах як зниклі безвісти. Загін здійснює офіційні перепоховання знайдених останків, останнє з яких відбулося 10 травня. Усі перепоховання оформлюються українською символікою та написами.

Проте, Голова Ковельської районної ради Верчук І.В. неодноразово публічно негативно говорив про роботу пошуковців, вимагав її зупинити, або змістити акцент відповідно до його право радикальних поглядів. Хоча відповідно до статті 15 Конституції України «Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова».

Більше того, за ініціативи Верчука І.В. органами внутрішніх справ порушено кримінальну справу щодо пошуковців нібито за фактом незаконного перепоховання солдати з під с. Гіршин та вандалізму, хоча всі належні документи було оформлено, а ДП «Волинські старожитності» виступило на боці пошуковців. Місцева влада до цього часу не може вирішити питання й з військовим кладовищем в «Мар’яній рощі» – на висотці біля с. Мощена, Ковельського району, де відбувалися надзвичайно жорсткі бої по прориву Ковельського котла в 1944 році.

Крім того, Верчук І.В. влаштував скандал напередодні 8 травня цього року –  на День Пам’яті та примирення в Україні – на зборах ветеранів району фактично обізвавши їх загарбниками й прирівнявши до нацистів. В результаті ветерани, які, можливо, за станом здоров’я востаннє присутні на подібних заходах, та учасники бойових дій не стерпіли образи та частина з них, разом з кавалером Ордена Слави Яковом Чулем в знак протесту залишили зал урочистого зібрання. І це відбувається в тому місті, де за часів німецької окупації гітлерівці розстріляли 3500 чоловік цивільного населення і 11 тис. військовополонених. Про конфлікт влади і громади уже пишуть засоби масової інформації  –http://kowel.com.ua/News/Article/1914
 Така антидержавна й дестабілізуюча політика може призвести до гострого конфлікту після демобілізації учасників АТО  – членів Пошукового загону «Відродження», втрат державного авторитету в очах мешканців регіону».
Тому учасники АТО  – пошуковці просять Президента України вжити заходів законного впливу щодо відновлення верховенства права на території Ковельського району Волинської області й законності, забезпечення безперешкодної роботи організацій пошуковців та археологів, притягнення до відповідальності Голови Ковельської районної ради Верчук І.В. й принесення ним публічних вибачень перед ветеранами.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s